חיפוש

טיפים לסגירת מרפסת בחורף – ביעילות ובזול

סגירת מרפסת בחורף יכולה להוסיף שטח מחיה יקר ערך לבית, לאפשר לכם ליהנות מהנוף גם בימים קרים וגשומים, ולשפר את יעילות האנרגיה של הבית. יחד עם זאת, סגירת מרפסת יכולה להיות תהליך יקר ולכן חשוב למצוא פתרונות יעילים ובזול. להלן מספר טיפים לסגירת מרפסת בחורף.

 

בחרו את סוג הסגירה המתאים

ישנם מספר סוגים של סגירות מרפסת, לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלו. הנה כמה מהאפשרויות הנפוצות:

  • סגירה זכוכיתית – סגירה זכוכיתית היא האפשרות הפופולרית ביותר, מכיוון שהיא מאפשרת לכם ליהנות מהנוף באופן מלא ונותנת למרפסת מראה מודרני ואלגנטי. יחד עם זאת, סגירה זכוכיתית יכולה להיות יקרה יחסית ונדרש לכך היתר בנייה מהעירייה.
  • סגירת אלומיניום – סגירת אלומיניום היא אפשרות זולה יותר מסגירה זכוכיתית, והיא עמידה וחזקה. יחד עם זאת, סגירת אלומיניום פחות אסתטית מסגירה זכוכיתית, ויכולה להפחית את כמות האור הטבעי שנכנסת למרפסת.
  • סגירת רשתות – סגירת רשתות היא אפשרות זולה וקלה להתקנה, והיא יעילה במניעת כניסת יתושים וחרקים. יחד עם זאת, סגירת רשתות אינה אטומה לגמרי ויכולה להכניס אבק ולכלוך למרפסת.
  • סגירת וילון – זהו פתרון קל וזול להתקנה שיכול לספק הגנה מפני רוח וגשם. יחד עם זאת, וילונות אינם מבודדים רעשים או קור בצורה יעילה ואינם פתרון קבוע.

בחרו את סוג הסגירה המתאים

 

השוו מחירים בין קבלנים

לפני שאתם בוחרים קבלן, חשוב להשוות מחירים בין מספר קבלנים. ודאו שהקבלן מציע אחריות על העבודה, ושהוא משתמש בחומרים איכותיים. ניתן גם לעשות את הסגירה בעצמכם. למידע נוסף היכנסו לאתר פטיש ומסמר – המרכז לעיצוב הבית.

 

עשו זאת בעצמכם

אם אתם בעלי ידיים זהב, תוכלו לחסוך כסף רב על ידי סגירת המרפסת בעצמכם. ישנם מדריכים רבים זמינים באינטרנט שיכולים ללמד אתכם כיצד לעשות זאת. יחד עם זאת, חשוב לוודא שאתם יודעים מה אתם עושים ושיש לכם את כל הכלים והחומרים הדרושים.

 

השתמשו בחומרים ממוחזרים

ניתן לחסוך כסף על ידי שימוש בחומרים ממוחזרים לסגירת המרפסת. לדוגמה, ניתן להשתמש בבקבוקי פלסטיק ממוחזרים ליצירת לוחות זכוכית או בברזל ממוחזר ליצירת מסגרות.

 

התקינו בידוד

בידוד יעיל הוא חיוני לשמירה על חום במרפסת בחורף. ניתן להתקין בידוד בקירות, ברצפה ובתקרה של המרפסת.

 

בחרו חימום יעיל

ישנם מספר סוגים של מערכות חימום למרפסות, כמו מזגנים, תנורי חימום חשמליים ותנורי גז. בחרו מערכת חימום יעילה וחסכונית באנרגיה.

 

השקיעו בתאורה

תאורה נכונה חשובה ליצירת אווירה נעימה במרפסת ולחיסכון באנרגיה. בחרו תאורת LED חסכונית באנרגיה.

 

עצבו את המרפסת

לאחר שסגרתם את המרפסת, הגיע הזמן לעצב אותה! הוסיפו ריהוט נוח, צמחים, תמונות ואביזרים אחרים שיהפכו את המרפסת למקום נעים ומרגיע.

 

טיפים נוספים לסגירת המרפסת

  • ודאו שהסגירה תואמת את תקני הבטיחות המקומיים.
  • קבלו היתר בנייה מהעירייה לפני תחילת העבודה.
  • תחזקו את המרפסת באופן קבוע על מנת לשמור עליה במצב תקין.

 

היתר לסגירת מרפסת

סגירת מרפסת היא שינוי משמעותי במבנה הבית ולכן היא מחייבת קבלת היתר בנייה מהרשות המקומית. מה כוללת בקשה להיתר?

  • תכנית אדריכלית – תכנית זו צריכה לכלול את כל הפרטים הטכניים של סגירת המרפסת, כולל המידות, החומרים והגימורים.
  • חוות דעת סטטית – חוות דעת זו צריכה לאשר שהמרפסת מסוגלת לשאת את משקל הסגירה.
  • תשלום אגרות – גובה האגרות נקבע על ידי הרשות המקומית ובהתאם לגודל השטח הסגור.

 

סיכום

סגירת מרפסת בחורף יכולה להיות פרויקט משתלם ומהנה. על ידי בחירת פתרונות יעילים ובזול, ותכנון קפדני, תוכלו ליהנות ממרפסת נעימה ופונקציונלית לאורך כל השנה.

היתר לסגירת מרפסת

אולי תאהבו גם את

התקנת משאבות טבולות
התקנת משאבות טבולות

אם אתם גרים או שיש לכם חדרים שנמצאים מתחת לפני הקרקע, מרבית הסיכויים שמותקנת אצלכם משאבה טבולה מסוג זה או אחר. התקנה של משאבה שכזאת

קראו עוד »