חיפוש

ריח שרוף יוצא מהשקעים

מעת לעת הבית זקוק לטיפול מקצועי בתשתיות החשמל. לפעמים יש תקלות שאנחנו יכולים לחיות איתן ויכולים לדחות לטיפול השנתי, אבל לפעמים אנחנו נתקלים גם בבעיות חשמל מסוכונת שעלולות לגרום לנזק.

ריח שרוף יוצא מהשקעים הוא סימן אזהרה גדול שיש לטפל בבעיה במיידיות. פנייה לחשמלאי מקצועי ובעל ניסיון יכולה למנוע פגיעה עתידית בביתכם. במאמר זה נציג לכם את כל הבעיות שקשורות לריח שרוף שיוצא מהשקעים.

 

ריף שרוף מהשקע – בעיה שיש לטפל בה

אם הרחתם בביתכם ריח שרוף יוצא מהשקעים החשמליים בבית, יש לטפל זאת במידיות. ריח שרוף מהשקעים מעיד על תקלת בטיחות ברחבי הבית ממדרגה ראשונה שיכולה לגרום לבעיות משמעותיות בנכס שלכם.

על מנת לפתור את הבעיה יש ליצור קשר במידיות עם חשמלאי מקצועי ובעל ניסיון שימנוע מקרי החמרה שיכולים להוביל להתלקחות או שריפה בבית. אז במידה ואתם נתקלים בריח שרוף מהשקעים בבית או בכל מקום אחר, יש להוריד את החשמל, לנתק את המכשירים ולחפש מה הוא השקע השרוף. לאחר מציאת השקע, נסו שלא לצרוך חשמל עד שיגיע חשמלאי.

 

ממה נגרם ריח שרוף בשקעים?

קיימות שתי סיבות מרכזיות שגורמות לריח שרוף מהשקעים. הראשון הוא חיבור מכשיר חשמלי שאינו מתאים לשקע. כלומר, מכשירי חשמל הצורכים חשמל רב כמו מזגן, מכונת כביסה, מייבש או תנור חימום, אינם צריכים להיות מחוברים לשקע רגיל. הם עלולים לגרום לעומס יתר וכתוצאה מכך לשרוף אותו.

הסיבה השנייה העיקרית היא חוטי חשמל רופפים. אם השקע ישן או שיש בו חוטי חשמל רופפים שאינם מהודקים מספיק, אותו השקע נפגע מחימום חוטים בעת חיבור מכשיר חשמלי. חימום חוטים הורס את הבידוד שקיים בחוטים ולמעשה שורף את השקע מבפנים.

 

כיצד חשמלאי מתקן את השקע?

כל חשמלאי מוסמך ומקצוען בעל ניסיון יכול להבחין האם השקע נשרף חלקו העליון והחיצוני של השקע בלבד, או גם בחלקו הפנימי. במידה ומדובר רק בחלק העליון, ככל הנראה שתתבצע החלפה של כיסוי השקע בלבד.

אם כל חלקו הפנימי של השקע נשרף, החשמלאי יבצע החלפה מלאה של השקע. את חוטי החשמל יש להחליף יחד עם חלקו הפנימי של השקע רק אם החוטים ניזוקו וקיימת סכנת שימוש.

 

כיצד ניתן למנוע שקעים שרופים בעתיד?

לאחר הזמנת חשמלאי, יש לבדוק ולעבור איתו גם על שאר השקעים ברחבי הבית. ההמלצה היא לעבור בהחלט שקע שקע, גם אלה שמסתתרים בכל מיני פינות נידחות, ולוודא ב-100 אחוז שלא קיים שקע עם סדק, שקע שבור או שקע רופף שיכול להוביל לשריפה.

במידה ונמצא אחד כזה, יש להחליפו. כמו כן, שימו לב שאינכם מחברים מכשירי חשמל כבדים לשקעים רגילים, אלא רק לשקע כוח מיוחד המותאם למכשירים מסוג כזה.

חשמלאי מקצועי

אולי תאהבו גם את

דיבור בין שני אנשים
מהו אמן טלפתיה

אחד מסוגי הבידור היותר מקובלים והיותר פופולאריים של השנים האחרונות, הינה הופעה של אמן טלפתיה, אדם האמון על ביצוע סוג של קסם, שכל כולו מתבסס

קראו עוד »