חיפוש

האם ניתן לשנות הסכם להורות משותפת לאחר החתימה?

התייעצות עם עורך דין מאפשרת לדעת לא רק איך לנסח כל סוג של הסכם, אלא גם מה מותר או אסור לעשות אחרי החתימה. במאמר הבא נסביר מה המשמעות סביב נושא של הורות משותפת ונבין איך בוחרים את איש המקצוע המתאים התייעצות עם עורך דין היא תמיד פעולה מומלצת.

עם זאת, רוב האנשים חושבים שהתייעצות כזו רלוונטית רק לפני שמנסחים הסכם משפטי כזה או אחר. בפועל, ההתייעצות חשובה גם אחרי החתימה על ההסכם. דווקא בשלבים כאלה, יכול להיות שעורך הדין יפנה את תשומת הלב שלנו לדברים שלא חשבנו עליהם. חוץ מזה, מאוד סביר להניח שפניה אל עורך דין מקצועי תאפשר לנו לדעת האם ומתי ניתן לבצע התאמות ושינויים בחוזה.

 

החשיבות הורות משותפת

אחד המקומות שבהם רואים בצורה הכי ברורה את החשיבות של התייעצות עם עורך דין הוא שינוי הסכם הורות משותפת אחרי שהוא כבר נכתב. מצד אחד, דיני חוזים מחייבים את הצדדים להיצמד להסכמות ההדדיות ויש המון משמעות לעובדה שמדובר על חוזה כתוב. מצד שני, יש נסיבות שבהן שינויים כאלה הם מחויבי המציאות.

 

איך יודעים מה לעשות?

הפתרון הוא לפנות אל עורך דין מקצועי שמגיע מהתחום ומכיר אותו. עם זאת, לא מספיק לבדוק רק האם מדובר על עורך דין עם רקע בדיני חוזים – כי צריך לוודא שהוא מכיר את דיני המשפחה בכלל ואת המאפיינים המיוחדים של הורות משותפת בפרט. רק אם עורך הדין מביא בחשבון את כל הסוגיות הרלוונטיות הללו, גם הייעוץ שהוא מספק יסייע לנו.

 

כיצד בוחרים עורך דין מתאים?

בחירה של עורך דין מתאים מאפשרת לנו להתייעץ איתו בשלבים שונים של ניסוח וחתימה על הסכמים. אם הולכים לקראת מהלך משפחתי של הורות משותפת למשל, כדאי לפנות אל עורך הדין כמה שיותר מוקדם ולהבין ממנו מה המשמעות המשפטית ומה ההשלכות. בשלבים האלה, בוחרים עורך דין לפי מספר שנות הניסיון שיש לו וההמלצות שבהן הוא מחזיק.

 

מי יכול להמליץ לנו על עורך דין?

אחת הבעיות עם דיני משפחה ועם הסכמים שקשורים אל הורות משותפת היא שלא תמיד נרצה לערב חברים ומשפחה. במילים אחרות, יכול להיות שנצטרך למצוא עורך דין באופן דיסקרטי. מנגד, לא נרצה לוותר על המלצות. לכן, אפשר לקבל מידע מאתרי אינטרנט ורשתות חברתיות. המידע במקומות האלה אמין, אבל הוא לא מחייב הזדהות ואשר לקבל אותו גם בלי למסור פרטים אישיים.

 

אף פעם לא מאוחר מדי להתייעץ!

לסיכום, התייעצות עם עורך דין חשובה מאוד בתהליכים הרגישים של הורות משותפת. גם אם ההסכם כבר נחתם ועדיין רוצים לעשות בו שינויים, אף פעם לא מאוחר להתייעץ עם איש מקצוע אמין מן הסוג הזה.

הסכם הורות משותפת

אולי תאהבו גם את

התקנת משאבות טבולות
התקנת משאבות טבולות

אם אתם גרים או שיש לכם חדרים שנמצאים מתחת לפני הקרקע, מרבית הסיכויים שמותקנת אצלכם משאבה טבולה מסוג זה או אחר. התקנה של משאבה שכזאת

קראו עוד »