חיפוש

הגשת תביעה לאחוזי נכות? קבל 3 טיפים שיעזרו לך לזכות

 אם הגעתם למצב שאתם זכאים לאחוזי נכות, זה יכול להיות מכל סיבה שהיא, פציעה בעבודה, פציעה מתאונת דרכים, או אפילו חופשת מחלה. כנראה שתצטרכו לעמוד בפני הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי, כדי לקבל את אחוזי הנכות המגיעים לכם. מה כדאי לומר? מה חשוב שתביאו אתכם? כל הפרטים במאמר הבא.

 

תביעת אחוזי נכות

ישנן כל מיני סיבות להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי. לאחר שוועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי קובעת את גובה אחוזי הנכות שלכם, ולפני כן, האם אתם בכלל זכאים לאחוזי נכות, אתם מקבלים את הקצבה המגיעה לכם. כמובן שזה תלוי ברמת אחוזי הנכות שנקבעה לכם. למשל, כדי לקבל קצבה חודשית בגין נכות כללית, תצטרכו לעמוד בשני תנאים:

  1. רף אחוזי נכות – כלל אחוזי הנכות שלכם צריך להיות מינימום של 405, וזה כשעל כל בעיה רפואית שיש לכם, נקבעו לכם לפחות 25%. תקרת אחוזי הנכות של מבוטח בביטוח הלאומי לא תגיע למעל 100%.
  2. רף אי כושר – תצטרכו להוכיח לוועדה שיכולת העבודה שלכם נפגמה. אם מדובר באי כושר מינימלי, תקבלו קצבה של 60%, וככל שאי כושר גדל יותר, הקצבה כמובן תגדל.

 

אז מה הטיפים החשובים באמת?

  • מסמכים רפואיים – כשאתם מגישים תביעה לקביעת רמת אחוזי נכות, תצטרכו להוסיף לה מסמכים רפואיים המעידים על מצבכם הרפואי. עליכם להשיג את מקסימום המסמכים הרפואיים שיש לכם. ככל שהוועדה תבין לעומק את מצבכם הרפואי, שאין ראיה טובה אליו יותר ממסמך, כך רמת אחוזי הנכות שתיקבע לכם, תהיה מתאימה ורלוונטית אליכם. דרך אגב, זה בדיוק הזמן כבר להתחיל להתייעץ עם עו"ד ביטוח לאומי, שיכול לסייע לכם כבר בשלב המצאת המסמכים.
  • היערכות להופעה בוועדה הרפואית – מבוטחים רבים, משקיעים סכומים גבוהים בייעוץ של עו"ד ביטוח לאומי, אך לא לומדים כמו שצריך מה מומלץ להם לומר, ובעיקר איך לומר את זה, לוועדה הרפואית. יש לכם דקה או שתיים כדי לשכנע את הוועדה, וכדאי שהדברים שתאמרו יהיו מדויקים ורלוונטיים.
  • הגעה בזמן והופעה מסודרת – זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל ודאו שאתם מגיעים בזמן לוועדה. בדקו לפני כן היכן בדיוק היא מתקיימת, הגיעו מספר דקות לפני כן. אם תתנצלו ותגידו שהיו פקקים ולכן אחרתם, זה כבר התחלה שלילית בהצגתכם האישית בפני הוועדה. וכמובן, הקפידו על לבוש ומראה מסודר וחיובי, זה תמיד יכול לעזור.

 

לסיכום, ישנם שלושה טיפים מרכזיים, שעליכם לדעת לפני הוועדה הרפואית. המציאו ואספו את כלל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים. כשכבר בשלב זה כדאי להתייעץ עם עורך דין מומחה לתחום, הכינו את עצמכם להופעה בפני הוועדה באופן מסודר, כך שתדברו בצורה מדויקת ומתומצתת. הגיעו בזמן לתורכם בוועדה, והקפידו על מראה חיובי ומסודר.

הגשת תביעה

אולי תאהבו גם את

התקנת משאבות טבולות
התקנת משאבות טבולות

אם אתם גרים או שיש לכם חדרים שנמצאים מתחת לפני הקרקע, מרבית הסיכויים שמותקנת אצלכם משאבה טבולה מסוג זה או אחר. התקנה של משאבה שכזאת

קראו עוד »